Met de fiets naar SMIKS

2012 Fiets project foto Conny Justé.JPG

KEERBERGEN - Op maandag 5 september startte de Keerbergse secundaire school SMIKS het gezondsproject 'Met de fiets naar Smiks'. Ze willen hiermee leerlingen aansporen om zoveel mogelijk met de fiets naar school te komen om op deze manier hun conditie te verbeteren.

'Wanneer ik verleden jaar met leerlingen per fiets op stap was merkte ik dat velen onder hen niet konden volgen', aldus initiatiefneemster Greet Sellekaerts. 'Als gezondheidscoördinator van de school besloot ik hier meteen iets aan te doen en maakten we plannen voor een fietsactie.'

De leerlingen kregen begin september een fietskaart uitgereikt. Telkens ze met de fiets naar school komen krijgen ze hierop een stempeltje. Volle kaarten worden in een sportbus gedeponeerd en bij iedere vakantie wordt hieruit een winnaar getrokken.

De actie is in eerste instantie beperkt tot leerlingen van de eerste graad. 'Als het succes heeft kan het naar het derde jaar worden uitgebreid', aldus Greet. 'Maar dit is dan vanaf volgend schooljaar.'

BRON: Nieuwsblad Conny Justé

maandag 5 september 2011